چطور یک نابغه حافظه شویم ؟؟

چطور واقعا یک نابغه حافظه شویم؟؟

حافظه اساس و اولین سنگ بنا  هوش و به عبارت دیگر نابغه بودن هست

این واقعا برای من جالب و حس کنجکاوی رو در من تقویت می کند که افراد نابغه چطور فکر می کنند و اساس به مرور زمان چه کارهایی را انجام می دهند؟

چرا یک فرد نابغه و دیگری یک فرد معمولی می شود تفاوت کجاست ؟

زمانی که فرد بتونه همانند یک نابغه فکر بکنه برام یه حس هیجان انگیزی داره واقعا برام جالب

نکته مهم

بعضی از افراد نابغه بخاطر اینکه خیلی باهوش بودند خود کشی کردند این نشون دهنده این که خیلی باهوش بودن موفقیت فرد رو تضمین نمی کند

هدف مهم

هدف این که ما افراد معمولی و متوسط راز یادگیری بهتر و سریعتر افراد نابغه رو کشف کنیم و از ان برای پیشرفت تحصیلی و کاری  خود استفاده کنیم

خاصیت نوروپلاستی مغز

طبق این خاصیت هر فردی در هر سنی می تواند یادگیری خود را افزایش دهد و مغز انسان نیز به مرور زمان تغییر می کند مثلا فردی با استفاده از تکنیک های حافظه و تمرین هر روزه در حفظ اعداد می تواند بعد از 6 ماه این مهارت را در خود نهادینه کند و به راحتی بتواند عدد 30 یا 40 رقمی را بخاطر بسپارد در حالی که بسیاری از افراد معمولی با محدودیت حافظه کوتاه مدت روبرو هستند و نمی توانند اعدادی تا این اندازه را حفظ کند ان هم در زمان کمتر از یک دقیقه

عادت یکسان در افراد نابغه

تمام افراد نابغه برای باهوش شدن خود برنامه ریزی مشخص دارند مثلا ریک روزنر  که یکی از شخصیت های تلویزیونی و یکی از باهوش ترین افراد زنده در دنیاست که توسط معیار های مختلف نمره IQ بین 140 تا 250 را کسب کرده است

این گونه درباره خود توصیف می کند به نظر خودم من در رشته های ریاضی و فیزیک و سر هم بندی کلمات به یکدیگر عملکرد خوبی دارم  و ایشون اضافه می کند که در هر روز نزدیک به 50 قرص مختلف مصرف می کند . وی می گوید از کپسول های روغن امگا 3 ماهی تا متمورفین برای سلامتی ، طول عمر و عملکرد بهتر مغز خود استفاده می کند

به زبان خیلی ساده ایشون برای باهوش بودن خود برنامه ریزی مشخص دارند و هر روز در راستای این هدف بلند مدت خود گام بر می دارند

شما هم می توانید با داشتن برنامه روزانه روی باهوش شدن سرمایه گذاری کنید

عادت یکسان در افراد معمولی

هر روز برنامه ریزی می کنم که سریال ها و فیلم های سینمایی مشخص را ببینم

سعی می کنم بازیهای فوتبال را دنبال کنم

باید هر روز به کانال های تلگرام مختلفی طنز و اخبار روز و همچنین بازی  سر بزنم و از محتوا انها باخبر باشم

وقتی که در جایی باید منتظر بمانم با بازیهای گوشی خود را سرگرم می کنم

هر مطلبی را در اینترنت خیلی سریع مطالعه می کنم طوری که خیلی سریع هم از یادم می رود

دوست دارم بیشتر اوقات یا استراحت کنم یا اینکه خود را با چیزی که دوست دارم سرگرم کنم

چیپس و پفک هم حین دیدن بازی فوتبال یا سریال های ( یعنی 3 ریال )  خیلی لذت بخش

افراد نابغه شرایط بحرانی را می شناسند

واس سوانت نمره IQ  بین 157 تا 228 کسب کرده است و پس از 2 سال تحصیل در دانشگاه واشنگتن  از ادامه تحصیل منصرف شد به خاطر اینکه وضعیت مالی او بحرانی شده بود

پس از آن او به یک نویسنده قهار بدل شد

سخت کوشی

بعضی از افراد نابغه سخت کوش هستند مثل کریستوفر لنگان با ضریب هوشی 174 تا 210

او برای گذران زندگی خود به کارهای مختلفی مشغول بوده است

کریستوفر لنگان شخصی کاملا خود آموخته است و تمام علمش را با تحقیق ، جستجو و مطالعه کسب کرده است

او بخش زیادی از عمرش را در جوانی و بزرگسالی صرف توسعه یک مدل شناختی – نظری کرده است

پرواضح هست که کریستوفر لنگان یک فرد نابغه بوده و نابغه بودن این شخص بر می گرده به سخت کوشی ایشون

ذهن ریتمیک

افراد معمولی می توانند با استفاده از این تکنیک یعنی ریتمیک کردن شماره تلفن رو به مدت چند ثانیه در حافظه خود ذخیره کنند و حالا اگر چندین و چندین بار این کار را انجام دهند یعنی ریتمیک گفتن و یاداوری ان شماره تلفن  می توانند ان را به حافظه بلند مدت منتقل کنند

مارنن لیبو با ضریب هوشی 268 او در حال حاضر 39 ساله می باشد و در ماساچوست هم آهنگ سازی می کند و هم اپلیکیشن های تحت وب توسعه می دهد

به نظر می رسد یعنی این ویژگی یعنی آهنگین بودن ذهن در افراد نابغه قوی تر از افراد معمولی باشد

حافظه قوی

کاولی کودک 14 ساله انگلیسی که ضریب هوشی 263 تا 349 دارد دیلی تلگراف گفته او در سن 9 سالگی توانسته عدد پی رو تا 5 رقم اعشار از حفظ بخواند

برای افراد معمولی حفظ چنین عددی غیر ممکن می باشد و افراد معمولی واقعا اعتراف می کنند که حفظ چنین عددی غیرممکن می باشد

و فردی که چنین عددی رو حفظ کند نابغه می دانند

ولی روش های و تکنیک هایی وجود دارد که هر کسی می تواند چنین عددی رو حفظ کند بله شما هم می توانید

با استفاده از این تکنیک های عدد های 1000 رقمی رو هم حفظ کنید

تکنیک هایی که در پک تقویت حافظه کاخ ذهنی نیز موجود هست

و قهرمانان حافظه جهان از این تکنیک های برای حفظ اعداد چند هزار رقمی در یک ساعت بهره می برند

الکس مولن قهرمان حافظه جهان عدد  3029 رقمی رو در عرض یک ساعت حفظ کرد در حالی که قبل از یادگیری این تکنیک های حافظه متوسطی هم چون افراد معمولی داشت و انتظار چنین کاری برایش غیر ممکن بود

نابغه ها چند زبانه هستند

نادیا کمیوکوا ضریب هوشی 200 را دارد و کمیوکوا با تسلط کامل به هفت زبان مختلف دنیا از جمله روسی ، انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی ، آلمانی ، عربی و فارسی صحبت کند

یادگرفتن زبان خارجه با روش های مرسوم در مدرسه بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود

اما روش های جالبی برای یادگیری بهتر زبان خارجه نیز وجود دارد

1.       ریتمیک کردن  یادگیری

2.       رمز گذای صوتی

3.       رمز گذاری تصویری

4.       رمز گذاری مکانی

شما با استفاده از این تکنیک ها می توانید راحت تر از قبل به یادگیری زبان خارجه مورد علاقه خود بپردازید

نویسنده کاخ ذهنی

یک عدد وبلاگنویس علاقمند به تکنیک های یادگیری و تقویت حافظه

5 تکنیک عجیب برای افزایش تمرکز

تکنیک به خاطر سپاری اسامی و چهره ها

دانلود رایگان کتاب کاخ حافظه + کدینگ تصویری اعداد

,نابغه ,افراد ,های ,حافظه ,یک ,    ,افراد معمولی ,افراد نابغه ,می کند ,تکنیک های

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

منِ بی حوصله تمپفا زندگی سبز آموزشگاه مجازی هدهد سایت تخصصی پایان نامه های دانشگاهی عسل درجه یک pdfketab آقای مجازی سازی مجموعه فیلم های آموزشی مهندسی صنایع apaagency